17.06
2011

Solarne bikini naładuje iPoda


Ekologiczne, seksowne i wykorzystujące energię słoneczną – to najnowszy projekt bikini na lato.

Solarne bikiniJeśli lubicie wylegiwać się na plaży i słuchać muzyki z MP3 albo godzinami korzystać z aparatów fotograficznych czy iPodów, możecie to robić do woli. Nowe bikini, które składa się z małych kwadratowych paneli słonecznych, dzięki wejściu na USB pozwoli Wam opalać się bez obaw, że sprzęt, z którego korzystacie, zaraz się rozładuje. Warunkiem korzystania z energii słonecznej jest jedynie dokładne wysuszenie się przez podłączeniem do kostiumu rozładowanego iPoda czy MP3.

Fotowoltaiczne bikini zaprojektował Nowojorczyk Andrew Schneider, projektant, grafik multimedialny, aktor i dyrektor artystyczny jednej z trup teatralnych w Chicago. Wynalazca już zapowiedział, że zamierza wystawić swoje słoneczne bikini w galeriach sztuki współczesnej na całym świecie. Cena jednego egzemplarza to 135 euro.

Oczywiście solarne bikini nie zmniejszy śladu węglowego, jaki pozostawiamy na ziemi, ale ma szansę przypomnieć wszystkim, że istnieje wiele twórczych sposobów na wykorzystanie zielonej energii.