15.09
2018

7 naturalnych produktów które skutecznie zastępują leki przeciwbólowe


Każdy, kto chociaż raz postanowił przeczytać ulotkę dołączoną do popularnych leków przeciwbólowych, zastanowił się zapewne, czy to możliwe, żeby dopuszczono do użytku lek, który niesie tak wiele zagrożeń dla zdrowia?

Zdjęcie 15.09.2018, 15 20 00

Świat uprzemysłowiony, w jakim przyszło nam żyć, sprawia, że ciągle nas coś boli. Jednocześnie nie ma w nas akceptacji dla bólu. Najmniejszy dyskomfort nie jest traktowany jako sygnał od organizmu żeby zwolnić, pracować na niższych obrotach, wypocząć, lecz jako wróg dla wymuszonej tempem życia produktywności. Oczekujemy, że mała tabletka, już po kilku minutach uśmierzy nieprzyjemny ból i pozwoli powrócić do aktywności.

Tak też się dzieje, jednak jeśli robimy to zbyt często, skutki dla zdrowia mogą okazać się opłakane, a w skrajnych przypadkach możemy nawet pożegnać się z życiem. Nadużywanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) do których należy między innymi popularny ibuprofen jest przyczyną częstszego występowania chorób naczyń wieńcowych, niedokrwistości, utraty słuchu, nadciśnienia tętniczego oraz poronień.

Co zatem zrobić kiedy boli i priorytetem jest natychmiastowa ulga? Polecamy wypróbować poniższe, naturalne środki.

1. Kurkumina – składnik kurkumy, jest silnym lekiem przeciwbólowym. Jej oddziaływanie polega na blokowaniu drogi sygnału bólowego do mózgu. Skuteczna w leczeniu przewlekłego bólu np. związanego ze zwyrodnieniem stawów.
2. Imbir – wykazuje działanie przeciwbólowe porównywalne do ibuprofenu. Należy podawać go 4 razy dziennie po 250 mg. Największą skuteczność wykazuje w łagodzeniu bólu związanego z cyklem menstruacyjnym.
Zdjęcie 15.09.2018, 15 18 42
Kurkuma i imbir
3. Arnika –  skuteczna w miejscowym leczeniu bólu. Może być stosowana jako zamiennik konwencjonalnych leków przeciwbólowych w chorobach zwyrodnieniowych stawów i bólach reumatycznych. Działanie arniki nie wywołuje skutków ubocznych związanych ze stosowaniem innych, chemicznych środków przeciwbólowych.
4. Żeń-szeń – wykazuje skuteczność porównywalną z ibuprofenem w leczeniu bólu. Dodatkowo, stosowany przy zapaleniu stawów, wykazuje działanie anty-reumatoidalne.
5. Dziurawiec – ta niepozorna roślina wykazuje bardzo silne działanie przeciwbólowe. W leczeniu przewlekłego bólu okazała się bardziej skuteczna niż powszechnie stosowane środki tj. Paracetamol i ibuprofen.
Zdjęcie 15.09.2018, 15 19 19
Dziurawiec
6. Oliwa z oliwek – obecność związku zwanego oleocanthal oraz kwasów omega-9 sprawia, że oliwa z oliwek nie tylko zwalcza ból jak  konwencjonalne leki, ale również, ma działanie przeciwzapalne podobne do ibuprofenu.
7. Kora wierzby białej – naturalna aspiryna. Zawiera salicynę, która w żołądku zmienia się w kwas salicylowy. W przeciwieństwie do syntetycznej wersji tej substancji, kora wierzby nie działa drażniąco na żołądek.
A w jaki sposób Wy radzicie sobie z bólem?
Informacje tu przedstawione służą wyłącznie do celów informacyjnych i  edukacyjnych – nie mogą zastąpić porady lekarza.