16.02
2016

Biegaj dobrze w słusznej sprawie!


Lubisz biegać albo dopiero zaczynasz swoją przygodę z bieganiem? Zrób to w słusznej sprawie! Weź udział w jednej z pierwszych akcji biegania charytatywnego i zapisz się na akcję #BiegamDobrze podczas 38. PZU Maraton Warszawski. Wybierz jedną z organizacji i wesprzyj jej działania.

Cieszy Cię ruch na świeżym powietrzu, pokonywanie kolejnych kilometrów w lesie, miejskim parku, nad rzeką, morzem lub gdziekolwiek sobie wymarzysz? Bieganie oznacza dla Ciebie zdrowie i świetną formę, radość z przebywania w dobrym towarzystwie i dreszcz emocji podczas rywalizacji? Jeśli odpowiedziałaś lub odpowiedziałeś „Tak” na co najmniej jedno z pytań, to znak, że to akcja w sam raz dla Ciebie!

Teraz dzięki bieganiu możesz pomóc również innym. Podejmij wyzwanie! Pomagaj, robiąc to, co lubisz najbardziej – biegając! Zapisz się 37. PZU Maraton Warszawski. Wybierz jedną z sześciu organizacji i wesprzyj jej działania: Amnesty International, Fundacja Dzieci Niczyje, Fundacja Synapsis, Fundacja Rak’n’Roll. Wygraj Życie!, Fundacji Wcześniak i WWF Polska. Wybierz cel, który jest Ci najbliższy i działaj: KLIK!

runners-752493_640

 

Bieganie charytatywne – nowa moda?

Bieganie charytatywne staje się coraz popularniejszym sposobem pomagania. Nic dziwnego! W końcu łączy przyjemne z pożytecznym. Niektóre z biegów charytatywnych stały się z czasem prestiżowymi imprezami, na których spotykają się ludzie lubiący pomagać innym, a jednocześnie przebywać w swoim towarzystwie. Największym biegowym wydarzeniem dobroczynnym na świecie jest Maraton Londyński – dzięki jego uczestnikom od 1981 r. zebrano na cele charytatywne ponad 600 mln funtów! Podczas pierwszej, ubiegłorocznej edycji akcji #BiegamDobrze zebrano ponad 180 000 złotych! Czy w tym roku zbierzemy więcej wspólnymi siłami?

 

running-1081694_640

 

Jak to działa, czyli jak wesprzeć wybraną organizację?

  1. Zarejestruj się do biegu i wybierz ścieżkę charytatywną.

Podczas rejestracji założysz profil swojej zbiórki, za pośrednictwem którego Twoi znajomi, rodzina, sąsiedzi czy inni biegacze będą mogli wpłacać środki i wspierać Twój udział w półmaratonie. Otrzymasz poradnik biegacza charytatywnego, dzięki któremu dowiesz się w jaki sposób możesz zbierać fundusze i przekonasz się, że to nie musi być trudne, za to daje wiele radości z niesienia pomocy innym.

  1. Dopinguj i zachęcaj rodzinę, znajomych i bliskich do wspierania Twojego startu.

Kiedy licznik na Twoim profilu wskaże 300 zł, zebrane przez Ciebie środki zasilą konto wybranej organizacji, a Ty otrzymasz od niej numer startowy. Na zebranie środków i zagwarantowanie sobie startu w półmaratonie masz czas do dziś, jednak swoją zbiórkę możesz prowadzić dalej – aż do 13 kwietnia.

  1. Do ambitnych i odważnych świat należy!

Możesz podnieść sobie poprzeczkę i nie poprzestawać na 300 zł. Ustaw swój własny cel zbiórki. Wprowadź do swojej akcji element zabawy i wciągnij w nią znajomych, a wszystko w słusznej sprawie.

 

A co, jeśli nie uda się zebrać całej kwoty?

To nic. Jeśli do wyznaczonego terminu nie uzbierasz minimalnej kwoty – zebrane do tej pory środki zostaną przekazane na wskazany przez Ciebie cel charytatywny, a Ty będziesz miał jeszcze czas na zgłoszenie się do biegu „tradycyjną ścieżką”, wniesienie opłaty startowej i udział w zawodach.

wolf-635063_640

 

Jeśli kochasz dziką przyrodę i jej los jest bliski Twojemu sercu, mamy dla Ciebie propozycję: pobiegnij z WWF Polska. Pobiegnij dla wilka i dołącz do naszej watahy w ramach charytatywnej akcji #BiegamDobrze. Jak to zrobić? Rejestrując się do startu w warszawskim półmaratonie (KLIK!), wybierz ścieżkę charytatywną i zaznacz, że biegniesz dla Fundacji WWF Polska. Startując razem z nami pomożesz ratować wilki. Wilki to świetni biegacze, na dodatek długodystansowcy. Aby żyć pełnią życia, potrzebują dużych, leśnych terenów. Dlatego ważne jest zachowanie ich domu — naturalnych lasów.

WWF Polska namawia do ochrony jednego z takich miejsc Puszczy Karpackiej w swojej akcji #SOSKarpaty, gdzie namawia do podpisywania petycji na rzecz jej ocalenia na www.karpaty.wwf.pl.


Miłość do przyrody nie jest dla niej pustym frazesem. Ratuje przyrodę zawsze, gdy nie śpi, pracując dla jednej z organizacji ekologicznych, i w czasie wolnym. Uwielbia odkrywanie piękna i złożoności natury, na nowo każdego dnia.