20.07
2016

Chcesz być eko? Sprawdź w co zapakowano Twój napój


Środowisko naturalne naszej planety jest dla Ciebie ważne? Zastanawiasz się nad tym, w jaki sposób możesz ograniczyć jego zanieczyszczanie oraz chronić zasoby naturalne Ziemi? W łatwy sposób możesz mieć na to wpływ. Sprawdź w co zapakowano Twój napój. Pozornie takie same plastikowe butelki, mogą bardzo się od siebie różnić.

Jeśli masz wątpliwości dotyczące tego, czy wybierane przez Ciebie produkty są ekologiczne – sposób na rozwiązanie problemu jest prosty – dokładnie czytaj etykiety. Czytając zwracaj uwagę nie tylko na skład produktu, ale również na to, w co go zapakowano. Od pewnego czasu na rynku pojawiły się innowacyjne butelki, przyjazne dla środowiska. Warto zwrócić na nie uwagę.

 

3

 

Kropla Beskidu w nowych butelkach – spojrzenie z bliska

Na pierwszy rzut oka butelka Kropli Beskidu wygląda tak samo jak każda inna plastikowa butelka. W rzeczywistości jest jednak inaczej. PlantBottle to przełomowy krok w produkcji butelek PET.

Kroplę Beskidu możemy kupić w butelce, której produkcja znacząco wpływa na ochronę środowiska. Opakowanie Kropli Beskidu jest do 30% stworzone z materiałów pochodzenia roślinnego. Do jej produkcji używana jest trzcina cukrowa, a także odpady powstałe po jej przetworzeniu. Oznacza to, że przy produkcji PlantBottle znacznie ograniczone jest wykorzystanie nieodnawialnych surowców naturalnych. Redukcji ulega również, w nadmiarze emitowana do atmosfery, ilość dwutlenku węgla.

PlantBottle, czyli butelka z roślin – jak to możliwe?

Plastik pochodzenia roślinnego? Brzmi niewiarygodnie! Warto poznać bliżej tajniki produkcji tej innowacyjnej ekobutelki. Największą zaletą PlanBottle jest użycie trzciny cukrowej, która jest fundamentalnym składnikiem przy procesie produkcji. To właśnie z niej oraz z jej pochodnych powstaje do 30% opakowania Kropli Beskidu.

Do tej pory przy produkcji butelek PET wykorzystywane były naturalne zasoby Ziemi, takie jak ropa naftowa, czy gaz ziemny. Wyeliminowanie choć części z nich pozwala na stworzenie wizji przyszłości, w której zastąpienie surowców potrzebnych do produkcji tworzywa PET cukrami naturalnie występującymi w roślinach będzie oczywistym i powszechnym rozwiązaniem.

Na świecie roślinne butelki stosowane są m.in. w Niemczech, Francji, Włoszech,Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, krajach skandynawskich, Rosji, Chinach, Indiach, USA, Meksyku i Brazylii. Koncern Coca-Cola przewiduje, że do 2020 roku każda wyprodukowana przez nich butelka będzie w 30% wyprodukowana z surowców roślinnych.

Dzięki Kropli Beskidu i innowacjom takim jak PlantBottle możemy zmieniać świat już dziś.

 2

 

Dlaczego oszczędzanie nieodnawialnych zasobów przyrody jest ważne?

Ilość ropy naftowej, gazu ziemnego oraz innych surowców kopalnianych jest ograniczona. Ich regeneracja w skorupie ziemskiej jest możliwa jedynie w specyficznych warunkach geologicznych oraz w czasie obejmującym setki, tysiące, a nawet miliony lat. Ponieważ odzyskanie wyczerpanych zasobów Ziemi jest niemożliwe, oznacza to, że ich dostępność zależy od ochrony i racjonalnego użycia tych zasobów, którymi jeszcze dysponujemy.

Dlaczego ważne jest zmniejszanie śladu węglowego pozostawianego na Ziemi?

Każdy z nas przyczynia się do emisji dwutlenku węgla do atmosfery, a wraz z nią do zmian klimatycznych związanych z efektem cieplarnianym. Aktualnie wiemy już, że nasi potomkowie będą żyć w świecie uboższym o wiele gatunków roślin i zwierząt. Tymczasem poziom dwutlenku węgla w atmosferze jest najwyższy od 800 tysięcy lat.

Tak naprawdę każda podejmowana przez nas decyzja ma znaczenie dla tego, jaka ilość CO2 emitowana jest do atmosfery. Jeżeli dysponujemy możliwością wyboru produktu, którego opakowanie zostało wyprodukowane w sposób przyjazny dla środowiska nie traćmy tej szansy.

 1

 

Jesteś eko? Wybierz zdrowy napój w ekobutelce

Wybór Kropli Beskidu pozwala cieszyć się świadomością podjęcia decyzji, która przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego.

Pamiętaj zatem, że:

  • dzięki PlantBottle zmniejszamy emisję CO2 do atmosfery nawet o 315 tys. ton,

  • produkcja PlantBottle ogranicza zużycie nieodnawialnych zasobów naturalnych.

Chcesz być eko tego lata? Pamiętaj o PlantBottle i chroń naszą planetę.