05.01
2016

Chcesz mieć las blisko siebie?


Las w butelce, szklanej kuli lub szerokim słoju? Właśnie tak! Justyna Stoszek z Forest Forever przekonuje, że to możliwe. Zobacz, jak może wyglądać las w Twoim domu, na wyciągniecie ręki.

Mały krzew, gałązka z porostem, mech i paproć. Las zamknięty w szkle żyje i rozwija się, tworząc samodzielny ekosystem. Co z tego, że w przestrzeni ograniczonej szkłem? Krzewom, a tym bardziej roślinom zielnym, mchom czy porostom nie przeszkadza to w wytwarzaniu wszelkich niezbędnych substancji odżywczych.

fot2

Jak pielęgnować nasz własny las? Las zamknięty w szkle nie lubi zbyt nasłonecznionych miejsc. Ustaw go na parapecie w pokoju wychodzącym na zachód lub północ. Podlewaj z umiarem. Wystarczy, ze spryskasz go wodą raz na 3 miesiące. Jeśli na ściankach naczynia zauważysz skroploną wodę – nie przejmuj się. To najprawdopodobniej reakcja na zmianę temperatury otoczenia, którą trzeba po prostu… przeczekać.

fot3

Twój las zachorował? Jeśli zauważysz suche lub zainfekowane liście, po prostu otwórz butlę i usuń je. Miejsca, w których pojawiła się pleśń wystarczy przemyć roztworem octu i wody. Twój las szybko wróci do stanu równowagi i zacznie żyć swoim życiem.

Zobacz jeszcze więcej leśnych aranżacji zamkniętych w szkle, odwiedź Forest Forever na Facebooku (KLIK!)

fot4

 


Miłość do przyrody nie jest dla niej pustym frazesem. Ratuje przyrodę zawsze, gdy nie śpi, pracując dla jednej z organizacji ekologicznych, i w czasie wolnym. Uwielbia odkrywanie piękna i złożoności natury, na nowo każdego dnia.