13.02
2015

Coaching: jak pracować nad sobą z drugą osobą


Rozmowa z Katarzyną Szaryńską-Brodą, psychologiem, trenerem rozwoju osobistego, coachem – który dba o rozwój wnętrza i piękno na zewnątrz.

ksb1

Wszystko zaczyna się w głowie?

Dzięki świadomości siebie, swoich emocji i potrzeb otwieramy się również na innych. Kiedy zaczynamy mieć kontrolę nad własnymi myślami, potrafimy odróżnić oceny od obserwacji, interpretacje od faktów. Można tego dokonać pracujac nad sobą. Pomocna może okazać się terapia, medytacja, grupa…. Możliwości jest wiele. Dla mnie trafnym, najbardziej przekonujacym wyborem okazał się coaching. Krótki (6-10 sesji), konkrenty (skoncentrowany na celu), rozjaśniający (dotarcie do potrzeb i wartosci) oraz wspierający (szukanie strategii, zasobów własnych, motywowanie).

Komu polecałaby Pani ten sposób pracy nad sobą?

Coaching jest dla osób, które dążą do zmiany w swoim życiu i są gotowe wziąć za tę zmianę odpowiedzialność. Jeżeli chcesz np. zmienić pracę, przyjrzeć się swojemu związkowi, lepiej zarządzać swoim czasem, wzmocnić pewność siebie, poczuć się bardziej kobieco, zacząć żyć szczęśliwie zgodnie ze swoimi wartościami – to ta metoda pracy jest dla Ciebie.

Jak wybrać dobrego coacha?

Oferta na rynku jest równie zaśmiecona  jak nasze miasto….. Jak segregować?  Jaką selekcję wybrać? Przyjrzeć się osobie coacha i temu co proponuje. Podstawą powinno być wykształcenie,  doświadczenie, wszechstronność i autentyczność. Przykład? Coach, który miał zaszczyt pracować w korporacji a następnie założył własną firmę, bazując na swojej pasji – zna realia rynku ale jednocześnie jest wierny sobie.

Wiele osób boi się pójść do psychologa…

Będąc psychologiem, trenerem rozwoju osobistego i coachem zdaje sobie sprawę,  że spotkanie z psychologiem często kojarzy się ponuro, z przymusem skorzystania z pomocy, kiedy jest już bardzo źle. Dlatego postanowiłam zaprosić wszystkich zainteresowanych profesjonalną konsultacją psychologiczną do odkrycia coachingu jako alternatywy dla psychoterapii i doradztwa. Zdecydowałam się na miejsce zupełnie inne niż ośrodki pomocy czy poradnie (gdzie również pracuję).

Łączy Pani pracę z pasjami. Zajmuje się psyche i soma…

Do mojego gabinetu w Beauty Clinic z równą lekkością można przyjść na zabieg upiększający, relaksujący jak i life-coaching. Właśnie tu realizuję swoją pasję również jako wizażystka.

Wgląd i wygląd – piękno wewnętrzne i zewnętrzne są tutaj równoważne. Zupełnie Inne Spojrzenie to miejsce, jakiego dotąd nie było. To gabinet który łączy potrzebę rozwoju osobistego, wglądu w siebie, wsparcia w wyznaczaniu celów i motywowania się do zmian – z potrzebą piękna, kobiecości i pewności siebie.

 

 

Katarzyna Szaryńska-Broda

Zupełnie Inne Spojrzenie w Beauty Clinic,

ul Wąwozowa 8 W-a Kabaty

www.zupelnieinnespojrzenie.pl