24.04
2015

Dziś Fashion Revolution Day – przypominamy hasło: Who made my clothes?


Fashion Revolution Day przypada właśnie dziś, 24 kwietnia. Obchodzi się go w Polsce oraz 66 innych krajach na świecie. Znów aktualne hasło: „Who made my clothes?”.

offical poster

Inspiracją do rozpoczęcia obchodów Fashion Revolution Day była tragedia, do jakiej doszło w Bangladeszu. W tutejszych fabrykach odzieżowych kompleksu Rana Plaza doszło do największej katastrofy budowlanej współczesnych czasów. Przyczyną była praca w warunkach narażających zdrowie i życie, co jest praktyką nagminną w krajach Trzeciego Świata.

W akcję Fashion Revolution Day rokrocznie włączają się znane osobistości ze świata show-biznesu. W tym roku zaangażują się zatem światowe gwiazdy zaangażowane w działania na rzecz etycznej mody, takie jak modelka Lily Cole oraz założycielka fundacji Eco Age – Livia Firth, prywatnie żona znanego aktora Colina Firtha.
Również w Polsce akcję wesprą znane osoby ze świata mody, takie jak Ewelina Rydzyńska, Julia Kamińska, Orina Krajewska, Maja Koman, Michał Zaczyński, Harel, Ola Bąkowska oraz Anna Matysiak.

Na potrzeby Fashion Revolution Day została wykonana specjalna sesja zdjęciowa.

 

Maja Koman