29.05
2015

Ekologia w cieniu wielkich inwestycji. Spacer po Łodzi 30 maja


Jakiej Łodzi chcą łodzianie: zielonej czy betonowej? Czy da się pogodzić czasem sprzeczne oczekiwania mieszkańców wobec własnego miasta? I jak to uczynić? Z racji wiosennego ożywienia nie tylko w przyrodzie, ale i na budowach mieszkańcy Łodzi zaproszeni są na na trzeci już spacer z serii „Ekologia mieszczucha”, gdzie będą mieli okazję zastanowić się nad tymi kwestiami.

 

ekologia w cieniu inwestycji

Jak planować miasto w nowoczesny sposób, jakie są jego potrzeby i jakie inwestycje mają sens? Co dalej z dzielnicą, która nie mieści się w żadnych, nawet najszerzej zakrojonych planach rewitalizacji? Co dzieje się, gdy realizacji śmiałych wizji zagrażają drzewa rosnące wzdłuż ulicy?

W poszukiwaniu odpowiedzi na te oraz inne wątpliwości po niuansach zarządzania środowiskiem w mieście oprowadzi Tomasz Bużałek. Spacer jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich chętnych.

ROZPOCZĘCIE: 30 maja (sobota), godz. 14

MIEJSCE ZBIÓRKI: parking przed wejściem do dawnej delegatury Łódź – Widzew przy al. Piłsudskiego 100 (róg Konstytucyjnej).

ZAKOŃCZENIE SPACERU: osiedle studenckie, przystanki tramwajowe przy ul. Pomorskiej. Trasa poprowadzi uliczkami Starego Widzewa aż do Lumumbowa.

CZAS SPACERU: 2-2,5 godziny.

Więcej szczegółów znajdziecie tu: https://www.facebook.com/events/1472483189709906/.

Wydarzenie jest częścią projektu „Ekologia mieszczucha” realizowanego przez Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” dzięki wsparciu finansowemu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.