20.01
2016

Herbata zimowa dla Babci i Dziadka


To prawdziwy prezent ostatniej szansy ze skórką pomarańczy w roli głównej. Zwykle przez nas wyrzucana, a dająca się wykorzystać na wiele sposobów – to właśnie ona może Wam ułatwić podarowanie świętującym jutro i pojutrze Babciom i Dziadkom czegoś naprawdę szczególnego. Zindywidualizowana herbatka zimowa rozgrzeje nie tylko ciała, ale i serca! 

Do wykonania tego prezentu dla dziadków nie potrzeba żadnych umiejętności manualnych – przyznajcie, że to zaleta! Chyba, że zapragniecie samodzielnie zrobić też opakowanie. To może być pewnym wyzwaniem. Z racji jednak, że pozostało już bardzo mało czasu, ja doradzę dziś tylko, jak przygotować samą zimową herbatkę.

DSCF5439_miniZielona herbata z imbirem i skórką pomarańczy

  • Po pierwsze – byłoby najlepiej, gdybyśmy zawczasu pokroili w drobną kostkę skórkę pomarańczy i zostawili ją na kilka dni do wyschnięcia. Podobnie należy postąpić z korzeniem imbiru, uprzednio ścierając go na średniej tarce. Co jednak, jeżeli nie mamy kilku dni? Skórkę oraz imbir ususzyć z powodzeniem możemy na blasze, w piekarniku. Do dzieła!
  • Po drugie – zakupy! Musimy kupić herbatę liściastą oraz inne dodatki, którymi zechcemy wzbogacić smak naszej herbaty. Ja postanowiłam zrobić dwie mieszanki: zieloną z imbirem i pomarańczą oraz czarną z pomarańczą i goździkami. 

DSCF5433_miniCzarna herbata z goździkami i skórką pomarańczy

Spodobał Wam się mój pomysł na aromatyczny i rozgrzewający prezent? Zapewniam Was, że na tym moje pomysły się nie kończą! Nie brak u mnie i innych rozwiązań pomagających ograniczyć zapełnianie śmietnika przez ponowne wykorzystanie rzeczy – szukajcie więcej na blogu: KLIK!

A jak zapakowałam moje herbatki?

DSCF5455_MINI


Jakiś czas temu odkryła, jak bardzo nieekologiczna jest produkcja bawełnianych T-shirtów, uważanych powszechnie za przyjazne dla natury i człowieka. Od tamtej pory stara się jak najmniej rzeczy wyrzucać, a jak najwięcej upcyclingować. Na swoim blogu Na Nowo Śmieci pokazuje jak w łatwy i twórczy sposób można przetworzyć bawełnę, papier i inne "odpady" oraz stworzyć przedmioty codziennego użytku z naturalnych składników.