23.05
2016

Ogród Społeczny Dzieje Się! – szczecinianie, poznajecie?


Ogród Społeczny na Łasztowni, który gościliśmy u nas w zeszłym roku, zmienia się w Ogród Społeczny Dzieje Się! Tak wygląda druga edycja szczecińskiego Ogrodu Społecznego. To mieszkańcy zdecydują, gdzie mają powstać ogrody społeczne. Stowarzyszenie Dzieje Się! rozszerza swoją inicjatywę. Oddajemy dziś głos organizatorkom z Dzieje się!, by dowiedzieć się, co będzie się działo w tym roku w Szczecinie.

Druga edycja Ogrodu Społecznego!

 

Pierwsza edycja Ogrodu Społecznego była inicjatywą pilotażową. Ogród działał na Łasztowni od czerwca do końca września 2015 roku i spotkał się z bardzo przychylnym przyjęciem mieszkańców.

  • Były to dla nas bardzo intensywne miesiące, w funkcjonowanie Ogrodu włożyłyśmy bardzo dużo pracy i energii. Bez wsparcia mieszkańców, Urzędu Miasta i prywatnych szczecińskich firm z pewnością by się to nie udało – mówią organizatorki.
  • Po podsumowaniu działalności zeszłorocznej stwierdziłyśmy, że tym razem warto rozszerzyć nasze działania o kolejne miejsca, w których powstaną ogrody społeczne i wyjść z nimi bardziej w przestrzeń, gdzie ludzie funkcjonują na co dzień.

 

Druga edycja Ogrodu Społecznego będzie miała inny charakter, a mianowicie to od mieszkańców będzie zależało gdzie powstaną ogrody. Inicjatywę kierujemy do mieszkańców naszego miasta, szczecińskich wspólnot, spółdzielni i zarządców. Już niebawem będziemy informować o szczegółach naszych działań.

Stąd też Organizatorki Ogrodu apelują do wspólnot, zarządców i mieszkańców Szczecina o zgłaszanie miejsc/podwórek, w których ogródki będą mogły powstać.

Planowane jest stworzenie kilku ogrodów, ich ilość zależna jest od  zebranego budżetu.

Poszukiwani są również sponsorzy i firmy, które chciałyby zostać finansowymi i merytorycznymi opiekunami ogrodów.

Zgłoszenia można przesyłać na adres ogrod.spoleczny@gmail.com do 5 czerwca br.

Szczecinianie, przed Wami wielkie szanse na piękne lato!