2016
Przygotuj wystrój balkonu, cz. 2 Ekopufa
Czemu dziś nie odpuszczamy z robotą? Bo następny weekend już za parę dni i trzeba zgromadzić materiały! A praca, którą chcę Wam zaproponować, to sama przyjemność, no i przygotowanie do komfortowego leniuchowania. Nie macie zalegającego gdzieś w kącie wiaderka po farbie? Niedawno malowaliście mieszkanie? Świetnie! Moja ekopufa jest w Waszym zasięgu!
Dodatkowe siedzisko niewielkich rozmiarów przyda się na pewno w każdym domu. U mnie służy ono jako pufa na balkon, ale sprawdzi się też świetnie w dziecinnego pokoju, zwłaszcza, że pufa jest jednocześnie pojemnikiem… na różne różności.
Gotowi?
Przygotujcie potrzebne akcesoria i materiały:
- wiaderko po farbie,
- farba,
- gąbka tapicerska,
- zbędny ręcznik,
- tkanina na pokrycie,
- gumka,
- wałek i kuweta do malowania, nożyczki, nici i dużo zapału!
Do dzieła!
- Uchwyt wiaderka usuwamy przy pomocy brzeszczotu lub ostrego noża.
- Oczyszczony pojemnik malujemy w wybranym kolorze.
- Przygotowujemy szablon o średnicy pokrywki, pomniejszając o rant. Dla typowych wiaderek będzie to średnica 28cm.
- Odrysowujemy koło na gąbce tapicerskiej i wycinamy. Najwygodniej zrobić to ostrym nożem, bez ząbków.
- Analogicznie wycinamy z ręcznika obszycie dla gąbki, dodając niewielki zapas na szycie. Dodatkowo pasek szerokości gąbki plus obustronny zapas na obszycie. Przy średnicy siedziska 28cm długość paska to 94cm, wliczając zapas. Dlaczego ręcznik? Żeby siedziało się jeszcze wygodniej oczywiście!
- Zszyty w całość pokrowiec obracam na prawą stronę i wsuwamy gąbkę. Na koniec zszywamy.
- Pora na ostateczne pokrycie naszego siedziska. Koło zaznaczamy od szablonu, oczywiście plus zapas.
Długość paska u mnie to 94 cm, szerokość zaś to 5cm (gąbka) + 3cm (rant wiaderka) + 3 cm (tunel na wciągnięcie gumki) + 1cm (obszycie) = razem 12cm.
Ile czasu zajmie Wam wykonanie pufy? Jedno popołudnie! Ile czasu będzie Wam służyła? Sami się przekonajcie! A czy będzie się podobać? No jakże by inaczej mogło być! Przecież to super sprzęt, linia niepowtarzalna – Wy!