13.05
2016

SOS dla cery zaskoczonej wiosną


Długo wyczekiwane promienie słoneczne nareszcie przedostały się przez gęste chmury. Zima zwykle zaskakuje drogowców. A czy my i nasza skóra nie możemy tego powiedzieć w swym przypadku o wiośnie?

Czy i Wy należycie do tych, które w popłochu wertują magazyny urodowe i biegają po sklepach w poszukiwaniu złotego środka na poszarzałą, przesuszoną, a jednocześnie często zanieczyszczoną i zmęczoną skórę? Mam dla Was niewesołą wiadomość: cudownych zmian w ciągu doby nie zagwarantuje żaden środek, nawet jeżeli jego ulotka głosi inaczej.

Znaczenie codziennej pielęgnacji

001Juice_0315Nie załamujcie rąk – właściwa pielęgnacja zapewnić może wymarzone rezultaty już przed wyczekiwanymi wakacjami, może również pomóc w ograniczeniu lub wymianie na lżejsze kosmetyków makijażowych w okresie letnim. To wszystko jest w naszym zasięgu i może być bardzo proste, ale niestety nie zawsze proste jest dla nas łatwo osiągalne.

Nasza skóra to organ naszego ciała ulegający naturalnej regeneracji w miesięcznych cyklach, cykl ten możemy jednak „przyspieszyć”, a raczej wspomóc, stosując regularne peelingi złuszczające. Skóra przesuszona ze skłonnościami do niedoskonałości to, moim zdaniem, skóra najbardziej wymagająca i trudna w pielęgnacji. Jakże często widzę młode dziewczyny i dojrzałe kobiety, które całkowicie odwodniły swoją skórę próbując pozbyć się niechcianych zaskórników czy tzw. ”świecenia się”. Wykonanie makijażu na skórze przesuszonej czy odwodnionej jest, wbrew pozorom, dużo trudniejsze niż na skórze trądzikowej. Niestety, problem dotyczy wielu z nas, bo o pielęgnacji często mamy błędne pojęcie.

Nasze najczęstsze grzechy kosmetyczne

003Juice_0315Stosowanie produktów kosmetycznych zawierających niektóre kombinacje związków chemicznych, barwników, sztucznych emolientów, wzmaga powstawanie zaskórników, a oleje mineralne i ropopochodne tworzą na skórze warstwę uniemożliwiającą skórze oddychanie. Nieopisane konkretnie związki zapachowe czy wreszcie konserwanty, dzięki którym kosmetyki mają bardzo długie terminy przydatności nawet po ich otwarciu, powodują coraz poważniejsze zanieczyszczanie skóry skłonnej do niedoskonałości. Bardzo często następuje to po pozornej raptownej poprawie, a pośród niepożądanych efektów finalnych możemy zaserwować sobie jeszcze przesuszenie i ogólne podrażnienie i tak problematycznej cery.

Co wtedy robimy? Zwykle wymieniamy kosmetyk na kolejny i cykl się powtarza, bo pamiętając pierwszy “cudowny” efekt, mamy tendencję powracania do produktów z „łazienkowej półki”.

Dajmy szansę naturze!027Juice_0315_0715

Dlaczego kluczem do rozwiązania problemów będą zawsze kosmetyki ekologiczne? Bo jeżeli właściwie je dobierzemy, wyłączając oczywiście te udające naturalną pielęgnację, zyskamy pewność, że sięgamy po produkt, w którym zamiast wody użyto wyciągów z ziół lub owoców ze znawstwem ich leczniczych mocy. W takich kosmetykach starannie dobrano też składniki aktywne. Wtedy regularne stosowanie i trzymanie się zaleceń może w znacznym stopniu poprawić kondycję naszej skóry. Gwarantem sukcesu są jednak czas i cierpliwość.

Nowością na naszym rynku są kosmetyki ekologicznej marki Juice Beauty. Jako profesjonalistka zwróciłam na tę akurat firmę szczególną uwagę, ponieważ jej założycielka jako dojrzała kobieta uświadomiła sobie, że nasza skóra absorbuje 60% wszystkiego, co na nią nakładamy i doceniła należycie kwestię gruntownego oczyszczania. To dość innowacyjne podejście do kwestii leczenia problematycznej cery.

Przyznajmy się bez bicia: dla wielu z nas oczyszczanie to mało istotna kwestia, którą wykonać można pierwszym lepszym produktem. A jednak dokładne usunięcie brudu, makijażu oraz bakterii i przygotowanie skóry do przyjęcia kolejnych produktów jest absolutną koniecznością, by wykazały one maksymalną efektywność. Dopiero wtedy przychodzi czas na nałożenie serum pielęgnacyjnego, a następnie beztłuszczowego kremu nawilżającego. Tak przygotowana cera jest gotowa pod makijaż.

Codzienne postępowanie z cerą właśnie w taki sposób, daje nam szansę na jej szybki powrót do zdrowia. Jeżeli codzienny proces takich zabiegów wokół cery wydaje nam się skomplikowany, postawmy na jakiś sprawdzony zestaw. Wspomniana wyżej marka Juice Beauty posiada w ofercie przyjazny zestaw startowy: KLIK!

Życzę Wam powodzenia w walce o zdrową cerę!

Tekst powstał we współpracy z Warsztatem Piękna, gdzie można nabyć zdrowe, ekologiczne kosmetyki: KLIK!


Wege od ponad 20 lat, a od wielu weganka. Absolwentka Architektury Wnętrz i kursów charakteryzacji w London Institute oraz Varsavianistyki na UW. Mama 4,5-letniego Tymona. Prowadzi PINK MINK Studio – makijaż, charakteryzacja i warsztaty przy użyciu kosmetyków cruelty free i wegańskich, fanpage: facebook.com/pinkminkstudio. Współpracuje z Magazynem VEGE.