09.06
2016

Start II edycji akcji ROWER POMAGA w Warszawie


Fundacja ekologiczna ARKA zaprasza 13 czerwca o godz. 12.00 na Plac Zamkowy, gdzie wspólnie z uczniami i opiekunami Zespołu Szkół Specjalnych nr 97 w Warszawie nastąpi warszawska inaugurację ogólnopolskiej akcji ROWER POMAGA.

Podczas inauguracji planowany jest widowiskowy happening, podczas którego wspólnie z uczniami zostanie ułożone ogromne rowerowe serce, całe z 50 rowerowych kół z recyklingu. Każde rowerowe koło symbolizuje rower, który w tym roku ma zostać przekazany dzieciom. Po happeningu odbędą się warsztaty ekologiczne.

Tradycyjnie w akcji połączona zostanie tematyka ekologiczna ze społeczną. Przypominamy: przejechane na rowerze kilometry  należy wpisywać na stronie www.RowerPoamga.pl, by na specjalnym kalkulatorze sprawdzić o ile ograniczyło się emisję CO2 porównując do odbycia tej drugi samochodem.

IMG_7184

Warszawscy rowerzyści już mogą jeździć dla warszawskich dzieci. Wpisując swoje kilometry na stronie rowerpomaga.pl zaznaczają cel „Jeździmy dla Warszawy” i rowery trafiają do Domu Dziecka nr 1 w Warszawie.

Za każde 20 000 wspólnie przejechanych na rowerach kilometrów, dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych ARKA przekazuje ich wymarzony rower.

Zeszłoroczna akcja okazała się dużym sukcesem. Przejechane zostało ponad 120 tysięcy kilometrów i rozdano dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych 24 wymarzone rowery.

Przy okazji przypominamy: możecie jeżdzić z nami! Wskakujemy?

Plakat_Rower_Pomaga_2016_Ulica ekologiczna