08.04
2016

Startuje konkurs stypendialny „Ekologia w transporcie drogowym w Europie”!


Clicktrans.pl, największy w Polsce serwis aukcji transportowych, ogłasza I edycję ogólnopolskiego konkursu stypendialnego „Ekologia w transporcie drogowym w Europie – nowe rozwiązania, szanse i wyzwania”. Celem konkursu jest szerzenie wiedzy o ekologii w transporcie.

Ekologia w transporcie drogowym w Europie - konkurs stypendialny Clicktrans.pl

Ogólnopolski konkurs stypendialny kierowany jest do studentów, dla których szczególnie ważna jest idea ochrony środowiska. –Transport i ekologia mogą iść w parze. Wierzymy, że polscy studenci myślą podobnie– wyjaśnia Agnieszka Korzeniewska z Clicktrans.pl. Najlepsze prace zostaną nagrodzone i opublikowane w serwisie info.clicktrans.pl. Pula nagród wynosi 2000 złotych.

Clicktrans.pl wspiera ideę ekologicznego transportu – serwis łączy osoby zlecające transport z przewoźnikami, którzy i tak jadą w wybranym kierunku, co znacznie wpływa na redukcję emisji CO2 do atmosfery. W samej Polsce, aż 33% kursów to wciąż puste przebiegi. Jak szacuje Clicktrans.pl wykorzystanie wolnej przestrzeni ładunkowej za pośrednictwem serwisu pomogło zapobiec emisji 4 milionów kilogramów CO2 do atmosfery. Jak wskazują dane, wciąż konieczna jest optymalizacja transportu drogowego. Zaangażowanie studentów i umożliwienie im przedstawienia własnych rozwiązań ma przyczynić się do szerzenia wiedzy o ekologii w transporcie. – Czekamy przede wszystkim na nowatorskie koncepcje i zaskakujące połączenia ekologii i transportu – dodaje Agnieszka Korzeniewska z Clicktrans.pl

Co zrobić, żeby wygrać?

Zadaniem konkursowym jest przesłanie analizy obecnej sytuacji na rynku transportowym w Europie ze szczególnym uwzględnieniem aspektu ekologii w transporcie oraz zaproponowanie innowacyjnego połączenia transportu i idei ochrony środowiska. Oprócz pracy pisemnej (do 15 000 znaków), uczestnicy mogą przesłać załączniki w dowolnej formie – mile widziane są szczególnie filmy video, infografiki oraz zdjęcia.

Prace konkursowe można nadsyłać na adres stypendia@clicktrans.pl do 31. maja 2016 r.

Więcej o konkursie stypendialnym „Ekologia w transporcie drogowym w Europie – nowe rozwiązania, szanse i wyzwania” i nagrodach: http://clicktrans.pl/Konkurs-stypendialny,pid,396.html