19.03
2016

Takie buty… w wystroju wnętrza


Nawet najlepszej jakości buty prędzej czy później skończą swój żywot. Pytanie, czy po „śmierci” wylądują w koszu, czy zyskają nowe życie. Lepiej to drugie, tym bardziej, że mamy pomysły, do czego można wykorzystać stare obuwie.

Pomysłów na upcyklingowanie starych butów mamy całe mnóstwo! Jedne z nich są na tyle banalne, że poradzi sobie z nimi nawet dziecko. Do innych potrzebujesz minimum umiejętności manualnych. Wszystkie są zaś niezwykle przydatne.

 

pgeveryday comŹródło: KLIK!

  • Wazon z kaloszy

Zacznijmy od najprostszego. Twoje dziecko wyrosło z kaloszy, ale buty mają żywe kolory i jeszcze nie są całkiem zniszczone? Wlej do środka wodę i wstaw bukiet kwiatowy. Taki wazon z kaloszy będzie świetnie wyglądał gdzieś na zewnątrz: w ogródku, na tarasie, balkonie!

FlowerPlantersandPots_22-870x576Źródło: KLIK!

 

  • Doniczki z butów

 W butach możesz też kwiaty zasadzić: w kaloszach nagietki, drobne fiołki w dziecięcych botkach. W trekach może się rozgościć kaktus, a w pantoflach sukulenty. W takich doniczkach warto również posadzić nowalijki.

 

stylish deŹródło: KLIK!

  • Drzewo w adidasach

 Możesz też pójść dalej. Masz ładne zabudowane obuwie, którego już nie nosisz? Uczyń z niego donicę na drzewko. Średniej wielkości roślina będzie się doskonale czuła w takim środowisku, a jeśli buty są ładne i niezniszczone, to nic nie stoi na przeszkodzie, by kompozycja stała się ozdobą salonu.

alternativeconsumer comŹródło: KLIK!

 

  • Podpórka do książek z pantofli

 Na pewno w Waszej garderobie znajdziecie przynajmniej jedną parę pantofli, które założone były znikomą ilość razy. Czy fason wyszedł z mody, czy też po prostu przestały się po prostu podobać – darujmy sobie złudzenia – za kilka lat zmienią się nie tylko gusta designerów, ale również Wasze. Już ich nie założycie. Istnieje więc prawdopodobieństwo, że pantofle będą rezydować w pudle w nieskończoność. Lepiej wykorzystajmy je do wykonania podpórek dla książek. Wystarczy przykleić po jednym bucie po obu stronach drewnianej albo metalowej płyty, a gdy klej wyschnie, poustawiać na zyskanej w tej sposób półce ulubione lektury.

handmadeharbour blogspot comŹródło: KLIK!

  • Pomocnik dla krawcowej z bucika

 Z tego pomysłu najbardziej się ucieszą rękodzielniczki. Koniec już z rozrzucaniem gdzie popadnie szpilek krawieckich! Chcesz mieć je wszystkie w jednym miejscu? Pomoże Ci w tym dziecięcy bucik i wszyta do jego środka poduszeczka.

 

etsy comŹródło: KLIK!

 

  • Domek dla ptaków z buta

Jeśli masz ogródek przydomowy i jeden stary but, to łatwo i szybko możesz z niego zrobić domek dla ptaków. Wystarczy napchać do środka trocin (w kaloszach dodatkowo wyciąć okrągły otwór) i przywiązać do drzewa.

 

Lubicie inspirujące historie o śmieciach, którym nie pozwolono jeszcze leniwie kończyć żywota? Wpadajcie na mój blog: KLIK! Znajdziecie tam ich jeszcze więcej.


Jakiś czas temu odkryła, jak bardzo nieekologiczna jest produkcja bawełnianych T-shirtów, uważanych powszechnie za przyjazne dla natury i człowieka. Od tamtej pory stara się jak najmniej rzeczy wyrzucać, a jak najwięcej upcyclingować. Na swoim blogu Na Nowo Śmieci pokazuje jak w łatwy i twórczy sposób można przetworzyć bawełnę, papier i inne "odpady" oraz stworzyć przedmioty codziennego użytku z naturalnych składników.