24.05
2011

Telefony komórkowe zabijają pszczoły


Naukowcy potwierdzają przyczynę nagłego znikania pszczół na świecie. Prawdopodobnie są temu winne… telefony komórkowe. Skutki promieniowania telefonów mogą być katastrofalne, bowiem większość roślin jest zapylanych przez te pożyteczne owady.

O tym, że technika nie zawsze idzie w parze ze zdrowiem, wiemy od dawna. PszczołyGorzej, gdy technika staje się dla nas śmiertelnym zagrożeniem. Niestety, mimo badań jasno wykazujących, że sygnały emitowane przez telefony komórkowe nie tylko irytują pszczoły, lecz także prowadzą do ich śmierci, nic się nie zmienia. Stwierdzenie to w najnowszych badaniach ostatecznie potwierdził Daniel Favre, naukowiec z Lozanny, umieszczając telefony komórkowe w obserwowanych przez siebie ulach. Wyniki badań dowiodły, że promieniowanie komórek przeszkadza pszczołom i dezorientuje je. Sygnał telefonu stanowi dla owadów znak do opuszczenia ula; powoduje też, że owady latają chaotycznie i umierają, bo nie potrafią znaleźć drogi powrotnej.

Na pszczołach się nie kończy

Promieniowanie z telefonów komórkowych może mieć skutki dużo boleśniejsze niż brak miodu na sklepowych półkach. Pszczoły są integralną i niezbędną częścią naszych systemów rolnych i ekologicznych, a co ważniejsze – zapylają nasze uprawy. Istnieje wiec obawa, że promieniowanie telefonów doprowadzić może do wyniszczenia populacji pszczół, a w konsekwencji do poważnych braków żywności.

No dobrze, a teraz chwila prawdy – ręka w górę, kto od dziś na rzecz tych pożytecznych owadów jest w stanie zrezygnować z telefonu komórkowego…

Telefony komórkowe zabijają pszczoły , 5.0 out of 5 based on 2 ratings