12.12
2015

Weekend? No to upcyklingujemy świątecznie!


Wraz z Fundacją Ekologiczną ARKA oraz dizajnerką Kariną Haczek zapraszamy Was na kolejną odsłonę Świątecznej Akademii Upcyklingu. Wyjątkowe ozdoby powstają z odpadów, jeżeli zatem zabierzecie się za wspólną pracę ze swymi dziećmi, nadacie jej walor edukacyjny. Przede wszystkim zaś spędzicie czas razem – czy jest coś bardziej wartościowego?

Dziś aż trzy propozycje na wykonanie prostych a niezwykle efektownych ozdób świątecznych. Jeszcze nie pieczecie, nie sprzątacie gruntownie domu? Zatem to idealny czas na wygrzebanie starych gazet i innych zalegających po kątach, a przydatnych zasobów. Siądźcie razem i poczujcie radość płynącą ze wspólnej pracy, a potem satysfakcję ze stworzonych dzieł.

Do roboty!

Jako pierwszą proponujemy Wam girlandę z papierowych choinek.

Do wykonania jej wykonania będą potrzebne okładki kolorowych magazynów, sznurek, nożyczki i taśma klejąca. Pojedyncze choinki możecie też wykorzystać do ozdobienia świątecznego drzewka.

Druga inspiracja na dziś to pomysł na efektowne lampiony, do stworzenia których potrzebne będą Wam tylko słoiki i gazety. Przygotujcie zatem słoik, kartkę z gazety, nożyczki, pędzel, rozcieńczony klej do drewna i tealight.

No i coś, co jest równie konieczne jak dekoracje – torebki na prezenty!

Przygotujcie kartkę z gazety, sznurek, nożyczki, taśmę i do dzieła! Prezent zapakowany we własnoręcznie wykonaną torebkę nabiera jeszcze bardziej osobistego wymiaru – sami się przekonajcie.

Dobrej zabawy! Nie ma nic wspanialszego niż przygotowania do świąt!