25.09
2017

Zrób mydło z kasztanów do cery naczyniowej


Z kasztanów można zrobić wiele ciekawych kosmetyków np. kasztanowe mydełko do mycia rąk, płyn do kąpieli, a nawet maseczkę do cery naczyniowej. Kasztany zawierają  escynę,  jest to mieszanina saponin, oprócz właściwości myjący posiadają właściwości łagodzące, obkurczające naczynia krwionośne.  Gorąco zachęcam do sporządzenia domowych kosmetyków z kasztanów :).

mydło z kasztanów

Jakie kosmetyki można zrobić z kasztanów?

1. Płyn do kąpieli,
2. Maseczkę do cery naczyniowej,
3. Mydło do kąpieli,

Jak sporządzić mydło z kasztanów

1. Nazbieraj kilkanaście kasztanów,
2. Obierz skórkę (najlepiej obieraczką).
3. Obrane kasztany dokładnie starkuj,
4. Starkowane kasztany przełóż do garnuszka, dodaj  1,5 szklanki wody, doprowadź do wrzenia i gotuj ok 2-3 minut, intensywnie mieszając, możesz użyć blendera, aby otrzymasz gładsza masę.
5. Otrzymaną papkę przełóż do ścierki i wyciśnij.
6. Sok wyciśnięty z kasztanów można dodać do kąpieli  i nałożyć na twarz, z pozostałej papki ( to co zostało w ścierce) uformuj mydełko.
7. Mydło susz w suchym i przewiewnym miejscu.

mydlo z kasztanów

Uwaga. Takie mydełko bardzo szybko i łatwo pleśnieje najlepszą metodą jest zrobienie płaskiego placka, aby jak szybciej się wysuszyło, jednak mydełko robi się bardzo kruche. Najbardziej polecam maseczkę i płyn do kąpieli.

Jakie korzyści przynosi płyn do kąpieli, mydełko i maseczka z kasztanowca?

  • ujędrnia,
  • wzmacnia,
  • poprawia wygląd i kondycję skóry
  • uszczelnia naczynia krwionośne,
  • przywraca elastyczność skórze,
  • posiada właściwości myjące
Inne ciekawe preparaty z kasztanowca znajdziesz tutaj. Zapraszam także na bloga Zrób Swój Kosmetyk po inne przepisy na domowe kosmetyki oraz do mojego SKLEPU

Z wykształcenia chemiczka, a z zamiłowania początkująca zielarka. Uwielbia odkrywać moc substancji aktywnych zawartą w kwiatach i ziołach. Potem stosuje je w domowej terapii jako kosmetyki, napary, syropy. Lubię wiedzieć, czytać i i przekazywać swoją wiedzę i pasję innym. Jej drugim hobby jest fotografia, przede wszystkim przyrodnicza. W wolnym chwilach jeździ na rowerze.