UlicaEkologiczna.pl
KuchniaZdrowy tryb życia

W pracy yerba mate – po pracy Club-Mate

Club-Mate to propozycja dla tych, którzy po pracy chcą się zrelaksować. Niekoniecznie przy alkoholu i fast-foodach w płynie.

O zbawiennie działającej herbacie yerba mate* słyszał chyba już każdy – stawia na nogi szczególnie w pracy, gdy poziom naszej aktywności niepokojąco się obniża. Ale lekko gazowany napój na bazie mate to już propozycja na nieco późniejsze godziny. Jednocześnie jest to alternatywa dla kalorycznego piwa, odrdzewiającej coli, „zdrowych” soczków z kartonu czy napojów energetyzujących, po których nie zaśniemy do rana. Club-Mate (CM) to orzeźwiający napój z podwyższoną zawartością kofeiny, która pobudza. Główny składnik CM pozyskuje się z ostrokrzewu paragwajskiego, a ten z kolei likwiduje poczucie głodu i zmęczenie, korzystnie wpływa na działanie układu nerwowego oraz mięśni. Napój dotarł już niemal do wszystkich szanujących się klubów. W przeciwności do kawy czy energy drinków nie powoduje zaburzeń snu i nie zakłóca dobrego samopoczucia. I co ważne – nie trzeba też rozszyfrowywać składu specyfiku z tablicą Mendelejewa w ręku. Według zwolenników CM to lekko przesłodzona, słabsza wersja yerby mate. W sam raz na wieczorne orzeźwienie.

Skład Club-Mate: woda, cukier, ekstrakt z mate (co najmniej 0,40 g na 100 ml napoju), kwas cytrynowy, aromat kofeiny, naturalny aromat, karmel amoniakalno-siarczynowy, dwutlenek węgla
*Yerba Mate jest określana w Europie mianem zielonego złota Indian i stosowana w medycynie naturalnej. Przede wszystkim jest idealnym środkiem odchudzającym, który w naturalny sposób ułatwia spadek kilogramów i skutecznie hamuje uczucie głodu i pragnienia. Poprawia koncentrację umysłu i perystaltykę jelit. Wpływa relaksująco na obwodowe naczynia krwionośne, obniżając ciśnienie krwi bez silnego wpływu na rdzeń przedłużony i serce. Plemiona indiańskie stosują ja od wieków ze względu na jej właściwości likwidujące zmęczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wybór redakcji