UlicaEkologiczna.pl
archiwum

Warsztat budowy domków dla bezdomnych kotów

Już w sobotę 29 stycznia odbędzie się pierwszy warsztat budowy domków dla bezdomnych kotów.
Jego organizatorem jest Fundacja Czarna Owca Pana Kota. Podczas warsztatu pokazane zostaną także fragmenty filmu „Stan zakocenia” dotyczące bezdomności zwierząt i budowy domków. Wszyscy uczestnicy otrzymają bezpłatnie publikację „Kocie kwartały. Krótki przewodnik po kotach”, w której m.in. znajduje się poradnik jak budować domki dla kotów. Materiały do budowy domków zapewni Fundacja.

Kot nie ślimak – domku nie nosi

Zima jest wyjątkowo złym okresem dla bezdomnych kotów w mieście. W Krakowie żyje bezdomnie kilkaset tysięcy tych zwierzaków – nie wszystkim mimo gęstej zabudowy miasta łatwo jest znaleźć schronienie. W większości miejsc natrafiają na zakratowane przez administracje budynków okienka do piwnic, w wielu miejscach są traktowane jak intruzi – są trute albo w najlepszym razie przepędzane z podwórek i z piwnic. Domek, jeśli jest porządnie zrobiony, osłonięty mocną plandeką oraz umieszczony w ustronnym miejscu, pozwoli bezdomnemu kotu schować się przed deszczem, przespać w spokoju noc, stworzyć sobie znośny mikroklimat (ogrzewany ciepłotą ciała zwierzęcia). Domki są czasami jedynym ratunkiem dla kotów, które nie mogąc znaleźć schronienia sypiałyby na wolnym powietrzu, bez żadnej osłony przed zimnem czy deszczem.
Na warsztaty Fundacja zaprasza w szczególności dzieci i młodzież w wieku 10+, ale zachęca do przyjścia wszystkich i wszystkie, bez względu na wiek, którym bliska jest idea zapewnienia bezdomnym kotom schronienia.
Warsztaty poprowadzi Tomasz Argasiński – autor fundacyjnej Instrukcji budowy domków dla kotów.
Warsztat budowy domków jest bezpłatny. Odbędzie się 29 stycznia 2011, w sobotę, w godzinach 10.30-14.30 w przyjaznej przestrzeni Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży (Kraków, ul. Wietora 13/15).
Szczegóły na tej stronie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wybór redakcji