UlicaEkologiczna.pl
DzieciEdukacja ekologicznaLektury małego przyrodnika

Wielki zielony dom – premiera opowiadań innych niż wszystkie!

Uwielbiacie książki o przyrodzie? Cenicie sobie mądre historie, których lektura nie tylko sprawi przyjemność, ale też poszerzy wiedzę? W takim razie mamy dla Was niespodziankę!

Nakładem Wydawnictwa Skrzat ukazała się nowa książka z serii Nasz Świat – Nasze Sprawy. Niewielkie opowieści o dużych zagadnieniach w obrazowy i przystępny dla dzieci sposób mówią o tym, jak poprzez nasze zachowanie wpływamy na rzeczywistość. To książki, które warto czytać i warto o nich rozmawiać, dlatego nie może ich zabraknąć w Waszej biblioteczce!

Wielki zielony dom jest pełen życia! Ma pięter bez liku, a każdy jego zakamarek zajmuje jakiś lokator: czyścioch borsuk, płochliwy szaraczek, zwinna popielica i wielu, wielu innych. Wszystkie zwierzęta dbają o swoje mieszkania, spędzają czas z rodziną i nigdy się nie nudzą, choć nie mają komputerów! Ludzie też odwiedzają to niezwykłe miejsce, ale… nie zawsze zachowują się tak, jak na gości przystało. Co robić, by nie wpędzać jego mieszkańców w tarapaty? Czemu nie wolno tu śmiecić, palić ani hałasować? Dowiedzcie się koniecznie!

Autorką opowiadań jest Małgorzata Kur – absolwentka polonistyki i grafiki wydawniczej. Ma na swoim koncie kilka nagrodzonych książek dla dzieci, zwyciężyła m.in. w V Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren w kategorii 0-6 lat. W wolnych chwilach haftuje, uprawia pomidory i prowadzi blog kulinarny.

Patronat nad książką objęli: Miesięcznik Dzikie Życie, Magazyn Dzieci, Guliwer, Ulica Ekologiczna, Maluszkowe Inspiracje.

Małgorzata Kur, „Wielki zielony dom”,  Wydawnictwo Skrzat, Kraków 2021

Wybór redakcji