02.07
2017

Green Talks #2 Bez torebek foliowych już w poniedziałek 3 lipca


W najbliższy poniedziałek 3 lipca inicjatywa Oddam Odpady organizuje kolejne z cyklu spotkań Green Talks Polska dotyczących zrównoważonego rozwoju i gospodarki cyrkularnej: Green Talks #2 Bez torebek foliowych. 

O foliówkach

Tematem rozmów będą torebki foliowe – nieprzypadkowo. Tego dnia obchodzimy Międzynarodowy dzień bez torebek foliowych: www.plasticbagfreeday.org, a spotkanie Green Talks jest jednym z dwóch wydarzeń organizowanych w Polsce w ramach tej międzynarodowej akcji. Jest to świetna okazja do merytorycznej debaty o tych kłopotliwych opakowaniach.

Do udziału w spotkaniu zaproszono ekspertów z dziedzin recyklingu i prawa, cyklów życia opakowań oraz działań społecznych i ochrony środowiska. Szeroki zakres specjalizacji gości pozwoli na omówienie tematu foliówek z punktów różnych perspektyw oraz zweryfikowanie popularnych informacji i mitów z naukowymi faktami.

Green Talks

Spotkanie odbędzie się w warszawskim co-woku HubHub przy ul. Postępu 14 w godzinach 19:00-21:00. Na profilu facebookowym Green Talks Polska dostępna będzie transmisja na żywo.  Mimo, że transmisja będzie ogólnodostępna zachęcamy do rejestracji. Zarejestrowanym uczestnikom wyślemy dodatkowe materiały po spotkaniu dotyczące foliówek. Link do rejestracji przez formularz na stronie Oddam Odpady.

Każdy z trzech paneli tematycznych składa się z wystąpienia eksperta oraz sesji pytań od publiczności i widzów transmisji. Sylwetki mówców oraz program spotkania dostępne są na stronie Green Talks oraz w wydarzeniu na Facebooku.

Przypominamy, że 5 czerwca odbyło się pierwsze spotkanie Green Talks #1 Miejskie Kompostowanie. Transmisję z wydarzeniu obejrzało ponad 2.800 osób – link do nagrania transmisji.

Oddam Odpady

Organizatorem wydarzenia jest inicjatywa Oddam Odpady. Partnerzy merytoryczni: Instytut Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, Interseroh Polska, COBRO Instytut Badawczy Opakowań. Partnerzy organizacyjni: Polskie Stowarzyszenie Zero Waste, HubHub Warsaw, Little Greenfinity, European Environmental Bureau – EEB, Pimp It

Green Talks to cykl spotkań poświęconych zrównoważonemu rozwojowi i gospodarce cyrkularnej. Spotykają się tu różne punkty widzenia. Poznajemy doświadczenia przedstawicieli firm, organizacji non-profit, twórców innowacji, a także administracji publicznej i nauki. Green Talks to platforma wymiany wiedzy i doświadczeń związanych ze zrównoważonymi działaniami. Każde 2-godzinne spotkanie dotyczy innego zagadnienia.