27.04
2016

Majówka w stylu wege – festiwal na Piotrkowskiej 217!


Wege Festiwal to świetna okazja do spróbowania nowych potraw i odkrycia nieznanych smaków. Nie inaczej będzie podczas Wege Majówki na Piotrkowskiej 217! Już 1 maja Łodzianie będą mogli raczyć się oryginalnymi, bezmięsnymi potrawami w festiwalowej atmosferze i promieniach majowego słońca!

Majówka w mieście nie musi być nudna… I nie będzie, w szczególności w aspekcie kulinarnym!

Podczas Wege Majówki na wszystkich wegełakomczuchów czekać będą burgery, grillowane warzywa, pierożki na parze, hummusy, domowe pierogi, przetwory, dania kuchni indyjskiej, arabskiej, sery na ciepło, czy wyśmienite pieczone kasztany, a na deser brownie, baklava, lody i fantastyczne kawy. Nie poznaliście jeszcze smaku chili sin carne, falafela, kombuchy czy zupy dahl? To tylko niektóre powody, by zajrzeć na Wege Majówkę.

pan kasztan

1 maja Piotrkowska 217 zapełni się food truckami i stoiskami z daniami wegetariańskimi oraz wegańskimi, które reprezentować będą kuchnie całego świata i sprostają kulinarnym gustom najbardziej wymagających podniebień (również alergików, czy bezglutenowców).

Podczas czwartej edycji Wege Festiwalu swój udział zapowiedzieli m.in. Ottomańska Pokusa, Coffee Runner, Przystań w Ortakoy, Coffee Moment, Zakręcony Wege Obiad, Zjadliwości, Zielony Talerz, Vegushka, Cookentails, Bacówka Wójcizna, Specjały Domowe, Slow Food Eat Good, Pan Kasztan, Jaffa – hummus & other stories, Parowóz czy Gorące Kawałki, które na tę okazję przygotowują specjalną, wegańską ofertę. Szykuje się przyjemny relaks w WEGE stylu!

zjadliwości2

Organizatorzy zapraszają 1 maja (niedziela) w godzinach 11:00 – 18:00 do Strefy Piotrkowska 217!

Więcej na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1181139871905623/