23.03
2018

Napraw, nie wyrzucaj! Już jutro zapraszamy do Kawiarenki Naprawczej


„Napraw, nie wyrzucaj” – pod takim hasłem Polskie Stowarzyszenie Zero Waste zaprasza 24 marca na pierwszą w Warszawie Kawiarenkę Naprawczą.

Coraz częściej, kiedy zepsuje nam się sprzęt domowy lub zniszczy ubranie, ze względu na brak czasu i umiejętności, decydujemy się na wymianę uszkodzonego przedmiotu na nowy zamiast podjąć się naprawy. Przedmioty, które mogłyby nam służyć dłużej – trafiają na składowiska odpadów. Odpowiedzią na ten problem jest Kawiarenka Naprawcza.

plakat Kawiarenka Naprawcza Polskie Stowarzyszenie Zero Waste

Jeśli w czasie wiosennych porządków znajdziecie zepsute rzeczy – nie wyrzucajcie! Przynieście je do nas
24 marca w MAL przy ul. Grójeckiej 109, w godzinach 11.00 – 15.00, będzie na Was czekać szereg specjalistów, którzy bezpłatnie podejmą się naprawy zepsutych przedmiotów! Naprawimy m.in: rowery, sprzęty AGD, RTV, elektronikę, komputery, biżuterię i ubrania. A wszystko to w miłej, sąsiedzkiej atmosferze przy ciastku i kawie!

Kawiarenka naprawcza jest inicjatywą, która oszczędza mieszkańcom trudu. Podczas wydarzenia wszyscy będą mogli skorzystać z bezpłatnej pomocy specjalistów. Kawiarenka ma zwrócić uwagę na problem zbyt szybkiego i bezrefleksyjnego wyrzucania przedmiotów, które mogą służyć swoim użytkownikom przez długie lata.

Podstawą Kawiarenki Naprawczej jest integracja społeczności lokalnej, przy równoczesnym zwiększaniu świadomości ekologicznej mieszkańców, z pomocą stosowania zasad Circular Economy (gospodarki o obiegu zamkniętym), czyli przedłużania “życia” przedmiotów.

MAL Grójecka 109
filia Ośrodka Kultury Ochoty
24 marca (sobota)
godz. 11.00- 15.00, wstęp wolny.

Więcej informacji na facebookowym profilu wydarzenia

Patroni medialni:  ulicaekologiczna.pl, ekologia.pl, kulturalnie.waw.pl, ekologika.edu.pl

Partnerami spotkania są: Rowerownia Syrena, RepairMan Warszawa, Kursy Elektroniki, Foodsharnig Warszawa. Pimp It

PolskiStowarzyszenieZeroWaste

Polskie Stowarzyszenie Zero Waste działa na rzecz zmiany świadomości społecznej dotyczącej zasobów, zapobiegając powstawaniu odpadów u źródła, promując bezodpadowy styl życia oraz zmianę wzorców produkcji i konsumpcji w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym.

Naszą misję realizujemy poprzez wyposażanie w wiedzę i narzędzia wspierające działania obywateli, instytucji i przedsiębiorstw oraz reprezentując społeczności zaangażowane w działanie na rzecz środowiska.