05.09
2016

Odkryj Polskę razem z Ulicą Ekologiczną


Jakkolwiek to smutne, wakacje dobiegły końca. Ale wspominać będziemy je jeszcze na pewno długo. Zwłaszcza, że chcemy, byście podzielili się z nami swoimi wspomnieniami… i namiarami! Chcemy odkrywać z Wami i dzięki Wam najpiękniejsze oblicza naszego kraju – te bliskie naturze. Na pewno znacie niejedno przyjazne naturze miejsce na mapie naszego kraju. Pomożecie je nam oznaczyć? 

Ekomiejsca – przyjazne środowisku miejscówki, jadłodajnie, ścieżki i usługi… Na szczęście jest ich w naszym kraju coraz więcej. W ten sposób możemy spędzać wakacje i wędrować w Polsce po szlakach, które dają nam pewność, że tu nie szkodzi się, albo minimalizuje się szkody wyrządzane środowisku.

Na naszej stronie znajdziecie nowe narzędzie –  mapę Polski, którą na bieżąco będziemy wspólnie z Wami uzupełniać o ekomiejsca, które warto rekomendować.

Znajdziecie ją tutaj: https://ulicaekologiczna.pl/odkrywamy_polske/.

Każda wskazana przez Was lokalizacja, po wstępnej weryfikacji, podczas której sprawdzimy, jakie polecacie miejsce, otrzyma od nas oznaczenie w postaci znaczka:

 

znaczek_1

 

 

Dzięki temu zwiedzając różne miejsca w naszym kraju, łatwo zlokalizujecie te ekoprzyjazne.

Czekamy na Wasze propozycje, sugestie i informacje na temat miejsc takich jak:

  • gospodarstwa agroturystyczne lub inne miejsca, gdzie można mieszkać, jeść i wypoczywać w poczuciu, że tu naturę traktuje się z szacunkiem,
  • restauracje, gdzie najeść się może do syta weganin bez obaw, że pomyli się go z wegetarianinem lub zaproponuje… rybę,
  • miejsca, gdzie wytwarza się przyjazne naturze produkty,
  • muzea ekologiczne i takie, w których organizuje się ciekawe dla miłośnika przyrody warsztaty,
  • parki, gdzie miłośnik przyrody może wędrować szlakami wyraźnie informującymi o tym, jakie cuda przyrodnicze napotyka,
  • pracownie warsztatowe, gdzie można czegoś wartościowego się dowiedzieć i nauczyć,
  • targi, bazarki i wszelkie inne miejsca, gdzie kupimy zdrową, wolną od chemii żywność,
  • pracownie projektantów szyjących przyjazne dla natury ubrania,
  • ogrody społeczne, gdzie uprawia się naturalnymi metodami zdrowe rośliny jadalne i lecznicze,
  • … – to, o czym jeszcze nie wiemy, a powinniśmy się dowiedzieć.

 

unspecified

 

Liczymy na Waszą pomoc w stworzeniu największej bazy ciekawych, pięknych i przyjaznych naturze miejsc. Zależy nam na tym, by przed kolejnymi wakacjami pomogła ona Wam i nam w ich odnalezieniu. Chcemy, by stały się one znane i zyskały nasze wsparcie, by zachęcać do stwarzania kolejnych. Niech białe plamy na naszej mapie będą wyraźną sugestią dla przedsiębiorców i inwestorów. Pamiętajcie – jesteśmy klientami, to od wyrażania naszych zapotrzebowań zależy to, jak bardzo eko będzie nasz kraj.

Doceńmy to, co nasze, lokalne i wartościowe. Stworzymy sobie szansę na wspaniały wypoczynek w naszym kraju i bądźmy pomocni dla siebie nawzajem.

Dla zachęty wspomnimy tylko, że najbardziej pomocnych z Was chcemy nagradzać – możemy obiecać wiele nagród niespodzianek i jedną, za to bardzo atrakcyjną główną nagrodę. Szczegóły na ten temat wkrótce, tymczasem zdradzimy, że kiedyś wzbudziła już na naszym portalu spore zainteresowanie.

Piszcie do nas na adres mapa@ulicaekologiczna.pl.

Liczymy na to, że miejsca na naszej mapie prędko zaczną się zagęszczać i inspirować do wspaniałych ekopodróży po Polsce – czekamy na Wasze wskazania!