09.10
2017

5 powodów dla których już w najbliższy weekend warto odwiedzić Targi Slow Fashion


Tej jesieni zostaliśmy patronem medialnym jednego z największych wydarzeń modowych w Polsce. 10 jubileuszowa edycja targów Slow Fashion obędzie się 14 i 15 października we wrocławskiej Hali Stulecia. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy 5 punktów, które nas przekonują do tego wydarzenia oraz do wycieczki do pięknego Wrocławia.

Targi Slow Fashion

Polscy projektanci

Targi Slow Fashion to przede wszystkim motto #KupujLepszeUbrania. W tym haśle zawiera się wiele rzeczy na które warto zwrócić uwagę. Przede wszystkim są to polscy twórcy – nasi przyjaciele, znajomi i rodzina. Osoby, które prowadzą swoje biznesy i tworzą rzeczy z ogromną pasją. Przy produkcji wykorzystują materiały najlepszej jakości – bardzo często bawełny organicznej. To sprawia, że i produkcja odbywa się w lokalnych szwalniach. Dzięki temu powstają nowe miejsca pracy, a ludzie są godziwie wynagradzani. Świadoma, polska, a do tego etyczna moda. To lubimy.

Strefa Męska

Po raz pierwszy we Wrocławiu powstanie Strefa Męska – miejsce dedykowane wszystkim Panom, poszukującym unikatowych produktów od polskich projektantów. Zaczynając oczywiście od ubrań – t-shertów, spodni czy eleganckich koszul, po stylowe dodatki jak muchy, krawaty czy poszetki. Koniec wymówek dotyczących braku zajęć dla mężczyzn na targach mody

Strefa Męska

Naturalne kosmetyki

Strefa Ciało to punkt obowiązkowy targów Slow Fashion. W tym miejscu znajdziesz propozycje preparatów z organicznymi składnikami. Powstaje co raz więcej firm, a właściwie małych manufaktur które proponują kosmetyki z najwyższej półki. Partnerem tej strefy jest ThaiSun – salon masażu tajskiego, dzięki któremu masz szanse spróbować bezpłatnie tajskiego masażu. Według nas – must check!

Warsztatownia

To punkt który sprawia, że wierzymy w ideę targów Slow Fashion. Organizatorzy zapraszają nas – gości do spróbowania sił jako twórcy. Dzięki temu możemy zapoznać się z działaniem maszyn do szycia Juki. Oczywiście pod okiem specjalistów, którzy zadbają o nasze bezpieczeństwo. Co więcej – tematyka warsztatów to szycie worków z materiałów z recyklingu! Kolejna atrakcja to wicie wianków wspólnie z lokalnym G.Las. Która z nas nie marzy o pięknym, kwiatowym nakryciu głowy? Dopełnieniem Warsztatowni jest Panato i sitodruk tworzony na miejscu na tekstyliach. Możesz przynieść swój t-shirt lub kupić na miejscu.

Targi Slow Fashion

Fundacja La Strada & Fashion Revolution Poland

„Who made your clothes?” czy zadałeś sobie kiedyś takie pytanie? Wolontariusze Fashion Revolution Poland pytają o to największe marki. Ty też możesz być częścią tej modowej rewolucji. Jeśli zaś chciałabyś dowiedzieć się więcej o akcjach Fundacji La Strada przeciwko handlowi ludźmi i niewolnictwu koniecznie zajrzyj na targi Slow Fashion. Te dwie organizacje będą na targach prowadzić akcje edukacyjne. Zachęcamy do przyłączenia się!

To wszystko już 14 i 15 października we wrocławskiej Hali Stulecia. Organizatorzy zachęcają do poznania polskich projektantów oraz idei Slow Fashion. Wszystko w zgodzie z mottem targów: #Kupuj lepsze ubrania

Targi Slow Fashion #10 – Wrocławska Jesień

  • Kiedy: 14 i 15 października 2017 r.
  • Gdzie: Hala Stulecia (ul. Wystawowa 1)
  • Godziny otwarcia: 11.00 – 19.00
  • Wstęp na wydarzenie: 10 PLN / 2 dni, dzieci i młodzież do lat 12 wstęp bezpłatny.
  • Targi Slow Fashion #10 – Wrocławska Jesień: bit.ly/SlowFashion10