23.11
2017

Pierwsze w Polsce Targi Zero Waste już w sobotę 25 listopada


Już w najbliższą sobotę zapraszamy na pierwsze w Polsce Targi Zero Waste – „Sposób na oszczędny i ekologiczny styl życia” Czym jest zero waste? To filozofia życia polegająca na tym, aby tak zmienić swoje przyzwyczajenia i zasady postępowania, aby ograniczyć wytwarzanie odpadów do minimum.

IMG_2133

Zero waste = życie bez odpadów. Jako Polacy znajdujemy się w czołówce krajów, których mieszkańcy produkują ogromne ilości odpadów, począwszy od największej w Europie liczbie zużywanych toreb foliowych, kończąc na ilości wyrzucanego jedzenia. Celem Targów Zero Waste jest przekonanie nieprzekonanych, że zmiana codziennych nawyków może mieć ogromne znaczenie dla naszej Planety.

Ograniczając produkcje odpadów, szanujemy zasoby naturalne zmniejszając ich wykorzystanie, chronimy rzeki i morza przed zanieczyszczeniem, a także zaczynamy żyć bliżej natury, lepiej rozumiejąc rządzące nią zasady. Dla osób, które już wdrażają zasady zero waste, Targi będą inspiracją i motywacją do dalszych kroków, aby żyć ekologicznie, a tym samym oszczędnie.

Jeśli zatem chcielibyście uprościć swoje życie i ograniczyć ilość generowanych odpadów do minimum, a może macie swoje sprawdzone metody, by wdrażać idee bezodpadowe, to zapraszamy na Targi. Targi będą stanowiły doskonałą okazję do poszerzenia wiedzy w temacie możliwości unikania wytwarzania odpadów, wymiany doświadczeń, oraz zaopatrzenia się w bezodpadowe niezbędniki. W ramach targów, poza stoiskami, odbywać się będą wykłady i warsztaty dla dorosłych i dzieci na temat bezodpadowego, oszczędnego oraz ekologicznego stylu życia.

logo zwt 1

Targi Zero Waste „Sposób na oszczędny i ekologiczny styl życia” odbędą się 25 listopada 2017 r. w godzinach 11.00 – 18.00 w Warszawie w przestrzeni “Marzyciele i Rzemieślnicy. Dom Innowacji Społecznych”, znajdującej się na III piętrze Domu Towarowego Bracia Jabłkowscy, przy ul. Brackiej 25. Wstęp na targi jest bezpłatny. Zapraszamy! Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.targi-zerowaste.pl