31.07
2013

Eko-ognisko


Wśród dostępnych obecnie gadżetów noszących przydomek “ekologiczne”, eko-ognisko zdecydowanie się wyróżnia. Zamiast kolejnego długopisu ze skrobii kukurydzianej lub solarnego kwiatka na biurko, tym razem otrzymaliśmy do testowania miniaturowe ognisko. Kilka suchych szczapek połączonych ze sobą w doskonale znany stożek. I co?

Korciło nas, żeby przetestować je w warunkach domowych, tym bardziej że pogoda wówczas nie sprzyjała biwakom. Na szczęście nadszedł sezon majówek, a potem czerwcówek i lipcówek, a wtedy okazało się, że nie trzeba mieć za sobą harcerskiego epizodu, żeby rozpalić ognisko jedną zapałką. Przetestowaliśmy je na działce i na biwaku – rozpaliło się w mig. Rzeczywiście wystarczyło wetknąć między drewienka płonącą zapałkę i gotowe. Sam przedmiot jest niewielki (ok. 10cm wysokości), więc z powodzeniem zmieści się w torbie czy plecaku. Ponoć może służyć także jako rozpałka do grilla lub domowego kominka, a nawet kotła.
Polecamy zarówno osobom, które chcą ułatwić sobie życie, jak i tym, którzy szukają pomysłu na oryginalny prezent dla znajomych. Na specjalne zamówienie można także na poszczególnych drewienkach ekoogniska nadrukować nazwę swojej firmy – wtedy stanie się ono niebanalnym gadżetem promocyjnym.
A dlaczego eko? Bo składa się wyłącznie z surowców naturalnych – drewna, tektury i wosku i nie pozostawia po sobie odpadów (oprócz popiołu). Tę naprawdę praktyczną rozpałkę produkowaną przez polską firmę  BBTB Group Sp. z o. o.można kupić w wybranych sklepach sieci Leroy Merlin, ich lista znajduje się na stronie eko-ognisko.com.

Eko-ognisko, 5.0 out of 5 based on 3 ratings