24.01
2012

„Ładnie Naprawię” – jak dać rzeczy nowe życie


Zamiast wyrzucać rzeczy na śmietnik lub kupować nowe, możemy zepsutym np. meblom czy aparatom dać drugie życie. Dla tych, którzy nie wiedzą jak coś naprawić i gdzie szukać fachowców, działa serwis “Ładnie Naprawię”.

narzędziaSerwis „Ładnie Naprawię” zbiera w jednym miejscu utalentowanych i przedsiębiorczych ludzi, którzy myślą o środowisku naturalnym. Projekt wspiera także lokalnych przedsiębiorców i tradycyjne zawody. Dzięki „Ładnie Naprawię” nie jesteśmy też zmuszeni kupować nowych rzeczy za każdym razem, gdy nam się coś zepsuje – ta naprawiona posłuży nam kolejne lata.

– Ludzie są zmęczeni zalewem bezsensownego śmiecia, który im się wciska, bo ponoć będą szczęśliwsi… Zasada innowacji społecznej to współprojektowanie wraz z obywatelami i społecznościami ułatwień dla ich życia codziennego. Zasadniczą jej cechą jest efektywne wykorzystanie zasobów lokalnych (…)* – słusznie zauważył John Thackara, ekspert w dziedzinie wzornictwa stymulującego przemiany społeczne.

Dlatego już dziś warto odszukać przedmioty, które od dawna czekają na strychach na fascynata, który mógłby je naprawić. Z drugiej strony, jeśli potraficie coś naprawić, cokolwiek, sekcja „naprawię” jest właśnie dla was. Zarejestrujcie się i przystąpcie do pracy. Rejestracja jest bezpłatna.

Jak zacząć przygodę z “Ładnie Naprawię”?

Jeśli chcesz skorzystać z serwisu:

  • Zastanów się, co chcesz ładnie naprawić. Sprawdź strych, piwnicę, zakamarki własnego mieszkania czy biura – z pewnością wpadnie ci w ręce wiele rzeczy, które lubisz, a nie możesz ich używać…
  • Wybierz przedmiot i zrób zdjęcie aparatem lub telefonem.
  • Zarejestruj się, zaloguj i wstaw zdjęcie wraz z opisem do serwisu.
  • Zaproś do współpracy fachowców bądź poczekaj, aż sami się do ciebie zgłoszą z wyceną pracy.
  • Przekaż przedmioty do naprawy, renowacji, przemiany.
  • Zapłać za wykonaną pracę.
  • Odbierz naprawiony przedmiot i ciesz się nim kolejne lata!

Więcej na Ladnienaprawie.pl.

* cyt. Design_pl

„Ładnie Naprawię” – jak dać rzeczy nowe życie, 2.7 out of 5 based on 3 ratings