07.06
2011

Maszyna broniąca praw kur


Do akcji aktywistów, którzy przebierają się za mięso i leżą plackiem na ulicy, powoli się przyzwyczailiśmy. Co innego, gdy bohaterami kampanii na rzecz ochrony praw zwierząt stają się… kury.

Maszynę do jajek (sic!) ustawili w jednym z miast członkowie organizacji Noah. Automat jest narzędziem kampanii obrońców praw zwierząt. „Egg Machine” skonstruowany został tak, że znajdujące się w nim kury (mające do dyspozycji wydzielone, małe boksy wielkości kartki A4), miały znosić w nim jajka.
W boksach kury nie mogły jednak rozprostować skrzydeł, opatrzone zostały także numerami, które tylko podkreśliły mechaniczne traktowanie zwierząt. Reakcje przechodniów były różne…

Szokującej maszynie na szczęście towarzyszyli aktywiści, którzy informowali przechodniów, jak przedmiotowo traktowane są kury. Według danych umieszczonych na maszynie aż 68 proc. kur stanowi dla hodowców jedynie maszynki do składania jaj – nastawieni na zysk nie zwracają uwagi na to, czy ptaki przetrzymywane są w godnych warunkach.
I teraz dobra wiadomość dotycząca umieszczonych w ciasnych klatkach żywych zwierząt – kury, które wzięły udział w „happeningu”, pochodziły z ferm organicznych. Po zakończeniu akcji zostały z powrotem wypuszczone na wolność. Uff…

Maszyna broniąca praw kur, 5.0 out of 5 based on 2 ratings