18.11
2013

Organic Corner – sklep i bistro


Organic Corner powstał w październiku 2012 r. na warszawskim Mokotowie. Jest to jedyne tego typu miejsce – połączenie sklepu z żywnością ekologiczną z bistro serwującym dania przygotowane wyłącznie w oparciu o certyfikowane produkty. Szeroki asortyment produktów, oryginalne koktajle na bazie superfood, nowoczesne wnętrze i miła atmosfera przyciągają coraz liczniejszą grupę Klientów.

Organic Corner to nowe miejsce na ekologicznej mapie stolicy. Jest to jedyne tego typu miejsce – połączenie sklepu z żywnością ekologiczną z bistro serwującym dania przygotowane wyłącznie w oparciu o certyfikowane produkty.
„Chcieliśmy stworzyć miejsce, jakiego nie spotkaliśmy do tej pory w naszym kraju, a jakiego sami szukaliśmy. Sklep i bistro to nie dwie odrębne, lecz uzupełniające się części” – mówią założyciele Organic Corner. Sklep oferuje pełny asortyment produktów ekologicznych – od produktów świeżych takich jak warzywa, owoce, nabiał, wędliny i mięso, przez produkty suche oraz produkty dla dzieci. Można tu znaleźć również produkty z grupy tzw. Superfoods, takich jak spirulina, chlorella, jagody goji czy nasiona chia. Te ostatnie wchodzą również w skład wielu propozycji w menu, m.in. Shake’a Mocy czy słodkich kuleczek witariańskich „Spirulinek”.
„W ofercie bistro znajdują się propozycje na każdą porę dnia. Z niewielkimi wyjątkami, postawiliśmy na menu wegańskie (oraz witariańskie), które trudno znaleźć w wielu miejscach Warszawy. Staramy się, aby proponowane dania były pełnowartościowymi posiłkami. Staramy się również pamiętać o osobach na diecie bezglutenowej.” – dodają właściciele.
Niewielkie bistro oferuje codziennie inne menu, często skomponowane tak, aby zaprezentować produkty nieznane wielu Klientom, np. lemoniada z nasionami chia, kuleczki figowe z amarantusem, ciastka śniadaniowe z ostropestem plamistym, potrawka z quinoa, czy sałatka z kwiatami jadalnymi.
Wszystkie dania przygotowywane są z produktów, które można kupić w sklepie – dlatego często między obsługą a Klientami nawiązują się rozmowy na temat kulinarnych doświadczeń i inspiracji.
„Większość z naszych dostawców znamy osobiście. Sprawia to, że mamy osobisty stosunek do produktów, które sprzedajemy czy wykorzystujemy w kuchni . Wiedząc ,że powstały z pasji i wiary w naturalne metody produkcji, możemy zapewnić naszych Klientów o ich wysokiej jakości.”

Organic Corner zlokalizowany jest w Warszawie, na ul. Chodkiewicza 8 (Osiedle Eko-Park, przy Polach Mokotowskich). Część bistro sezonowo poszerzona jest o mini ogródek z trzema stolikami na świeżym powietrzu. Co ważne dla wielu rodziców w Organic Corner znajduje się kącik dziecięcy z zabawkami oraz toaleta dla gości.

Godziny Otwarcia
Poniedziałek – Piątek 8.00 – 21.00
Sobota 9.00 – 19.00
Niedziela 10.00 – 15.00

Sklep Organic Corner bierze udział w konkursie na najlepszy sklep z żywnością ekologiczną 2013.