15.09
2011

SOS dla świata – Piróg i Kazadi w akcji WWF


„Zużyty sprzęt elektroniczny oddaję do specjalnych punktów skupu, ale jeśli nie wiecie, co z nim zrobić, zostawcie go na jednym z podwórek na Pradze. Dość szybko się komuś przyda” – zachęcał na spotkaniu zorganizowanym wspólnie z ekologami WWF  tancerz i choreograf Michał Piróg.

Michał Piróg i Patricia KazadiAle to tylko jeden ze sposobów na życie zgodne z naturą. Razem z piosenkarką Patricią Kazadi stworzyli bowiem na potrzeby projektu TVN i WWF „SOS dla świata” ekologiczny dekalog. Wśród postanowień celebrytów znalazły się m.in. zapewnienia o zmywaniu w zmywarce (oszczędza więcej wody niż zmywanie ręczne), „niewyrzucaniu dziwnych rzeczy do wc” (przez takie zachowania zanieczyszcza się środowisko wodne) i nieużywaniu sztucznych kosmetyków czy medykamentów wykonanych ze zwierząt:

– Jestem maniakiem kosmetyków, ale to obrzydliwe, by wcierać czyjeś ciało w swoje ciało – mówił o kosmetykach ze niedźwiedziego tłuszczu Michał Piróg. Kazadi również nie pozostała obojętna: – Używanie leczniczych mikstur ze zwierząt to tylko placebo. Jeśli będę wcierać w swoje ciało rodzynki, to będzie dokładnie to samo.

Ekologiczny dekalog (www.sos.wwf.pl) to tylko jeden z pomysłów na zainteresowanie Polaków ekologią i część projektu „SOS dla świata”. Telewizyjne show TVN ma być konkurencją wobec znanych programów o śpiewaniu czy gotowaniu. Widzowie muszą się przygotować na szok. W programie zobaczą, że egzotyczny parkiet przyczynia się do wycinki lasów tropikalnych na Borneo, a przez ich zepsuty telewizor dzieci w Indiach mogą poważnie zachorować.

W projekcie wzięło udział 6 par celebrytów, m.in. wspomniani Michał Piróg, Patricia Kazadi, ale też Mateusz Damięcki czy Magdalena Różczka.  Uczestnicy programów na własnej skórze przekonali się, że największe problemy ekologiczne świata to nie puste słowa, a realne zagrożenie. W poszczególnych odcinkach zetknęli się m.in. z nielegalnym handlem zwierzętami, brakiem dostępu do wody czy zmianami klimatycznymi. Premiera programu planowana jest na 30 października.

SOS dla świata - Piróg i Kazadi w akcji WWF, 5.0 out of 5 based on 2 ratings