14.12
2011

Trening do bycia porzuconym


Kudłaty pies ze smętnie opuszczonym ogonem ćwiczy na bieżni przypominającej jezdnię. Za chwilę zostanie wyrzucony na ulicę przez swoich właścicieli.

Plakat zwraca uwagę na problem porzucania zwierząt we Włoszech. Twórcy akcji alarmują, że taki los spotyka kilkadziesiąt tysięcy zwierząt co roku. Wymowę kampanii podkreśla hasło: “Ponad 50.000 psów przygotowuje się na porzucenie” („More than 50.000 dogs are getting ready to be abandoned”).
Pies na bieżni

50 tys. to dane szacunkowe, bo trudno dokładnie określić liczbę porzucanych zwierząt. Organizacje zajmujące się bezdomnymi zwierzętami podają jeszcze wyższe liczby: wg nich każdego roku we Włoszech porzucanych jest średnio 130 tys. zwierząt, w tym ok. 80 tys. psów i 50 tys. kotów. 80% z nich ginie w wypadkach drogowych lub umiera z głodu, a 20 proc. trafia do schronisk, gdzie zazwyczaj zostają do końca życia.

Sytuacja zwierząt we Włoszech

Od 2004 roku we Włoszech obowiązuje prawo umożliwiające ukaranie osoby, która porzuciła zwierzę, grzywną w wysokości od 1 do 10 tys. euro oraz rokiem pozbawienia wolności. Surowe rozwiązania prawe nie poprawiły jednak sytuacji psów i kotów we Włoszech – liczba porzucanych zwierząt nie zmniejszyła się w sposób znaczący.

Kampania „Treadmill” (“Bieżnia”) została wyprodukowana przez włoskie Stowarzyszenie Przeciwko Wiwisekcji (LAV) regularnie realizujące kampanie społeczne przeciw złemu traktowaniu zwierząt. Do tej pory zorganizowano m.in. kampanie przeciwko wiwisekcji, sprzedawaniu koni na rzeź, polowaniu na foki i noszeniu futer. LAV organizuje kursy, seminaria i konferencje na temat prawnej ochrony zwierząt. Inicjatywy te są skierowane do polityków, sędziów i prawników, weterynarzy, innych organizacji pozarządowych oraz do nauczycieli na wszystkich poziomach edukacji szkolnej.

Tekst pochodzi z serwisu Kampaniespołeczne.pl.

Kampaniespoleczne.pl to jeden z największych w Europie serwisów informacyjnych poświęconych kampaniom społecznym. Koncentruje się na dobrym obliczu marketingu oraz najnowszych trendach w komunikacji.

Trening do bycia porzuconym, 5.0 out of 5 based on 1 rating