15.04
2013

Z bagażnika


Co robicie z niechcianymi przedmiotami, nietrafionymi prezentami, rzeczami kupionymi w wyprzedażowym afekcie? Piwnica? Strych? Śmietnik? A może czekają gdzieś w szafie na pawlaczu na lepsze czasy, kilka kilo mniej lub więcej, drugiego potomka, wiosenne/świąteczne porządki? Chomikom radzimy przestać chomikować, a czyściochom przestać wyrzucać na śmietnik, pojawiło się bowiem w Trójmieście zupełnie nowe rozwiązanie rodem z Wielkiej Brytani – Carboot Sale.

Wartość niechcianych przedmiotów, zalegających na strychach i w szafach w Wielkiej Brytanii szacowana jest na 50 miliardów funtów, a nietrafionych prezentów z jednych tylko świąt Bożego Narodzenia – na 2 miliardy funtów. Nie jest to oczywiście domena jedynie sąsiadów z wysp. Jak wskazują badania przeprowadzone przez TNS na zlecenie eBay, w 2011 roku wydaliśmy na nieudane prezenty aż 1119,42 milionów złotych. Szacowana wartość nieudanych prezentów, jakie w ubiegłym roku otrzymali respondenci wynosi około 166 złotych na osobę.

Carboot sale, czy boot sale, w wolnym tłumaczeniu oznacza „sprzedaż z bagażnika”. Jest to od lat 80-tych XX w. najpopularniejsza forma wyprzedaży stosowana głównie na Wyspach Brytyjskich. Poza aspektem praktycznym, dla wielu Brytyjczyków jest to także jedna z ulubionych form spędzania wolnego czasu. Wyprzedaże bagażnikowe są w Anglii wykorzystywane jako pomysł na odwrócenie uwagi społeczeństwa od konsumpcyjnego stylu życia – zgromadzone dobra możemy zawsze wymienić lub sprzedać, wyrzucenie ich na śmietnik nie jest rozwiązaniem.

Wniosek

Masz niepotrzebne rzeczy? Zapakuj je do bagażnika i przyjedź na pierwszy polski Carboot Sale, który już niebawem w Trójmieście!

Korzyści

Nie musisz płacić za miejsce i masz bezpośredni kontakt z kupującymi.

Nie musisz dźwigać towaru. Po prostu zapakuj to, co jest ci zbędne i przyjedź.

Spędź miło czas wśród innych ludzi rozmawiając, wymieniając, sprzedając.

Nie wyrzucaj niepotrzebnych rzeczy. Zarób i zadbaj o środowisko.

Dołącz do społeczności na FB, a już niedługo podamy termin i miejsce pierwszej wyprzedaży zBagaznika (www.zbagaznika.pl)