UlicaEkologiczna.pl
Konkursy

Zielona Ławeczka – konkurs grantowy dla mieszkańców miast

Drodzy mieszkańcy polskich miast! Mamy dla Was świetną informację!

Fundacja Banku Ochrony Środowiska zaprasza do udziału w konkursie grantowym skierowanym do mieszkańców miast powyżej 10 tysięcy mieszkańców.

Projekt ma umożliwić przemianę zaniedbanych terenów na osiedlach w zielone zakątki, miniogrody
z ławeczką i dla chętnych obiektem mikroretencji. Pozwoli to ożywić miejsca wokół bloków, stworzyć przestrzeń do odpoczynku i spotkań, a jednocześnie powstrzymać utratę wody. Angażując mieszkańców konkurs pokazuje jak wiele można zdziałać wspólnymi siłami – wystarczą tylko chęci i dobry pomysł!

Konkurs jest szansą na otrzymanie grantu o maksymalnej wysokości 2 tysięcy złotych, przeznaczonego na zakup materiałów niezbędnych do przygotowania miniogródka na terenie otwartego osiedla. Każdy grant pieniężny zostanie wzbogacony o nagrodę rzeczową w postaci zielonej ławki parkowej. Do konkursu można zgłosić się poprzez formularz na stronie zielonalaweczka.pl. Rejestracja trwa do 1 czerwca 2022 r.

Czas na przesłanie projektów mija 1 czerwca 2022 r. Projekty muszą zawierać m.in. opis miejsca, w którym powstanie miniogródek oraz harmonogram wszystkich prac. Ze wszystkich projektów zostanie wybranych maksymalnie 15, którym zostanie przyznany grant. Zwycięzcy zostaną wyłonieni z pomocą architekta krajobrazu, z którym zwycięskie zespoły będą mogły również skonsultować swoje projekty.

Więcej informacji o konkursie: zielonalaweczka.pl

Kontakt do koordynatora projektu laweczka@fundacjabos.pl

Wybór redakcji