UlicaEkologiczna.pl
Inspiracje

Życie w zgodzie z naturą – jak zaprojektować ekosypialnię?

Sypialnia jest miejscem, w którym każdy człowiek spędza blisko jedną trzecią życia. To wyjątkowe pomieszczenie służy nie tylko do snu, ale również odpoczynku,relaksu i regeneracji. To wszystko sprawia, że bardzo ważne staje się jego odpowiednie urządzenie i wyposażenie. Projektując ekosypialnię, warto skorzystać z ekologicznych rozwiązań, które są nie tylko stylowe, ale przede wszystkim korzystne dla zdrowia. Dotyczy to zarówno znajdujących się tutaj mebli i roślin, jak i naturalnej pościeli oraz materaca z przyjaznych dla skóry materiałów.

Drewniane meble – stylowe i wytrzymałe rozwiązanie na długie lata

Wnętrze sypialni powinno sprzyjać wypoczynkowi i efektywnej regeneracji. Dobrze jest zatem postawić na produkty wykonane z ekologicznego tworzywa, które nie będą narażały organizmu na kontakt ze szkodliwymi substancjami. Drewniane meble są trwałe, wytrzymałe, a przy tym tworzą niezwykły, przytulny klimat. Najlepiej sprawdzi się dąb, orzech, buk, olcha czy sosna. Wybierając łóżko z litego drewna, zawsze warto dobrać do niego naturalny materac. Takie rozwiązanie pozytywnie wpływa na kręgosłup, mięśnie i stawy, a także gwarantuje wygodę oraz odpowiednią twardość i elastyczność. Idealnym rozwiązaniem do ekosypialni jest zakup produktu wykonanego z surowców przyjaznych środowisku, nadającego się do recyklingu. Warto przy tym poznać najważniejsze różnice między materacami naturalnymi a tradycyjnymi, które zostały dobrze opisane na: https://sleepinghouse.pl/artykul/materace-naturalne-a-tradycyjne—czym-si-rni. Zaletą ekologicznego materaca jest większy komfort śpiącej osoby, lepsza termoregulacja, a co za tym idzie – zdrowszy sen.

Materace z naturalnych surowców – idealne do ekosypialni

W ekologicznej sypialni z całą pewnością powinien się znaleźć materac wykonany z tworzywa pochodzącego z natury. Już sama jego produkcja jest dużo bardziej korzystna dla środowiska niż wytwarzanie tradycyjnych materacy. Ponadto nie wydziela on szkodliwych substancji, a tym samym czyni sen zdrowszym dla ludzkiego organizmu. Wybierając wysokiej jakości, sprawdzone i polecane materace w Sosnowcu, warto zdecydować się na funkcjonalne produkty marki Hilding, które doskonale podpierają wszystkie partie ciała. Cechują się również wysoką sprężystością i właściwościami hipoalergicznymi, a także wysoką oddychalnością materiału i świetną absorpcją wilgoci. Marka Hilding oferuje zarówno naturalne materace wykonane z elastycznej pianki, jak i wersje hybrydowe wyposażone dodatkowo w warstwę funkcjonalnych sprężyn.

<iframe src=”//www.youtube.com/embed/sfRrADx6724″ width=”560″ height=”314″></iframe>

Pościel z organicznych materiałów i duża ilość roślin

Niemniej ważna niż meble i materac jest używana w ekosypialni pościel, a także przewiewne ubrania z organicznych materiałów. Naturalna pościel nie tylko pięknie i stylowo wygląda, zwiększając wrażenie przytulności, ale również korzystnie wpływa na skórę i ciało człowieka. Najchętniej wybierana pościel ekologiczna jest tworzona z lnu, jedwabiu, bawełny oraz wełny. Również nocna bielizna powinna być wykonana z naturalnych surowców – pozwoli to na lepszą termoregulację podczas snu i ułatwi efektywne wysypianie się. Dopełnieniem sypialni w stylu eko jest roślinność zielona, która pozytywnie wpływa na jakość powietrza i buduje klimat bliski naturze. Zarazem cały czas warto pamiętać, że podstawę efektywnego wypoczynku stanowi wybór materaca, który przez całą noc stanowi podparcie dla ciała. Oczywistą opcją dla osoby ceniącej ekologiczne rozwiązania jest materac naturalny, którego liczne zalety zostały opisane na: https://sleepinghouse.pl/artykul/spij-w-zgodzie-z-przyroda-czyli-dlaczego-warto-wybrac-materace-naturalne.

Wybór redakcji